Шашкістка з Кам’янського – «Найрозумніша дитина» України

27 квітня 2017 року в Києві відбулося вручення Всеукраїнської премії «Диво-дитина 2017».

39

Щороку, на протязі дев’яти років, талановита молодь України в віці від 4-х до 13-ти років приймає участь у перегонах найвищого рівня під назвою «Диво-дитина». Кожного разу свою першу, другу або третю премію отримують по три фіналісти в п’ятьох номінаціях. Премія заснована в 2009 році ініціативною групою приватних осіб, а її проведення було підтримано всіма органами влади, включаючи Президента України. Метою премії є пошук та нагородження талановитих дітей, які мають досягнення в науці та навчанні, творчості та спорті, а також дітей з іншими унікальними здібностями й дітей, які вчинили героїчні вчинки.

27 квітня до актової зали Міністерства освіти і науки України, в Київ прибули 13 талантів з дев’яти областей: Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Тернопільської, Харківської, Херсонської та Чернігівської, в яких було єдине бажання – перемогти. Претенденти розповідали про себе, демонстрували свої досягнення, відповідали на запитання членів журі й ведучих та презентували обрану сферу.

До складу найкращих українських самородків потрапили: наймолодший майстер спорту з плавання в історії України – Євгенія Жукова з Донецька, яка до Києва привезла біля 200 медалей різного ґатунку – навіть цього не вистачило для перемоги; неперевершена 8-річна «ударниця» Катерина Кузякіна з Київської області, яка виборола першу премію в номінації «Найтворча дитина» – вона в своєму юному віці вже є володаркою гран-прі та переможницею Міжнародних фестивалів в Іспанії, Україні, Америці, Фінляндії за фахом «гра на барабанах»; 6-річний Роман Фесюн з села Рогізки Чернігівської області був єдиним у номінації «Найгероїчніша дитина», вихід якого на сцену зал дружно зустрів оплесками та стоячи – він виніс з пожежі двох своїх юних братиків.

Приємно відзначити, що до лав неперевершених дітей нашої країни потрапила й єдина представниця Дніпропетровського регіону. Анкета молодої 13-річної шашкістки з Кам’янського, кандидата в майстри спорту Віри Попруги була подана в номінації «Найрозумніша дитина». Дівчина успішно пройшла два перші етапи відбору, де визначалися спочатку десять, а потім три фіналісти. За підсумками виставлених оцінок десяти членів журі Віра Попруга й Вікторія Мельничук з Тернопільської області отримали рівні показники – по сім «п’ятірок» та по три «четвірки». Після наради суддів перша премія була присуджена шашкістці з Дніпропетровської області, яка також стала дебютною і в історії Дніпродзержинська-Кам’янського.

Після завершення визначення найкращих, диво-дітей країни привітала й Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка фотографувалася з талановитою молоддю та роздавала їм автографи.

Віра Попруга займається шашками з шести років у тренера Дмитра Олександровича Савінського з ДЮСШ №2, що в місті Кам’янське. За свій недовгий шашковий шлях Віра 25 разів піднімалася на подіум чемпіонату України з різних видів програм шашок-64 та шашок-100, дев’ять з них – на найвищу «золоту» сходинку. Також спортсменка тричі брала участь у чемпіонатах Європи та світу.

Джерело: http://www.sports.dp.ua/